ד"ר אלכסנדר ארדיטי, נולד באורוגוואי, עלה לארץ ב-1964 מיד לאחר סיום לימודי הרפואה. בהתחלה בישראל ד"ר ארדיטי עבר התמחות ברפואה הפנימית בבית החולים קפלן. לאחר שסיים, התמנה לסגן מנהל במחלקה הפנימית בבית החולים העמק בעפולה.

בהמשך, התקבל להיות קרדיולוג להתמחות במכון הלב בבית החולים איכילוב.

לאחר מכן, עבד כ-11 שנה כרופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ בבית חולים בלינסון. במשך הזמן החליט לעבור להתמחות בקרדיולוגיה גרעינית בבית חולים תל השומר. ולבסוף, התמנה למנהל היחידה בבית חולים קפלן.

ב- 1999 כאשר היה בן 62 חיפש פתרונות למחלות רבות שמהן סבל באותה התקופה. לאחר שחיפש את הסיבות וגילה כי היה לו מחסור בחומרים ביולוגים רבים כגון: ויטמינים, מינרלים והורמונים שונים שהגוף הפסיק לייצר,
נאמר לו כי נותרו לו חצי שנה-שנתיים לחיות.

באותה התקופה ד"ר ארדיטי החליט לקחת את החומרים הביולוגים אשר בדיקות המעבדה הראו שחסרים לו.

ובתוך חצי שנה מצבו השתפר פלאים עד כי לא היה צריך לקחת תרופות כלל.

בתקופה זו החליט לטוס לארצות הברית במטרה להפוך למתמחה בגישה החדשה ולטפל במחלות בשם: "רפואת האנטי-אייגיג'נג או רפואה פונקציונלית". לאחר השתלמות קצרה, חזר לארץ והחל לטפל בחולים בהצלחה רבה.

לפני מספר שנים פרסם את הספר הראשון שלו:"רפואה אנטי-אייג'ינג" המתאר את הגישה החדשנית שלמד בחו"ל:
מטרת הגישה היא לחפש מה חסר לגוף כדי לשפר את תפקודו על ידי מתן את אותם החומרים שהוא מייצר בכמות מופחתת או מתוך המזון אותו אנו אוכלים, מבלי להזדקק לתרופות.

גישה זו הצילה אותו ונתנה לו עוד 22 שנים של בריאות טובה ואיכות חיים מצוינת בגיל השלישי.

לאחרונה, הוציא את ספרו השני: "ד"ר, בלוטת התריס שלי לא מאוזנת" מכיון שהבין כי רוב האוכלוסייה סובלת מבעיות בבלוטת התריס, למרות "הבדיקות התקינות". ד"ר ארדיטי, למד כי ישנם מחלותה נוספות שהרפואה הקונבנציונלית אינה מטפלת בהן בצורה הנכונה כגון: ההפריות במחזור החודשי, חוסר פוריות, פעילות של בלוטת התריס בהריון, פיברומיאלגיה, סטרס, ותגובות אלרגיות למיניהן. 

בספרו החדש תמצאו הסבר להתפתחות המחלה, הסיבות ואיך ניתן לטפל לשפר את איכות החיים בעיקר בגיל השלישי.   

ד"ר אלכס ארדיטי

מומחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה
ובשנים האחרונות עוסק גם ברפואה מונעת.

דוא"ל: alexrdt1@gmail.com