אחת הבעיות השכיחות בחברה המודרנית היא אי-הפוריות של האישה או הגבר. ברוב המקרים הסיבה שהאנשים מגיעים למצב זה קשורה בפגיעה במערכות הורמונליות כתוצאה מרעלים סביבתיים שונים הנמצאים במזון או באוויר, לקיחת גלולות למניעת הריון בעבר או מחלות סמויות שעדין לא אובחנו . אחת מהן היא תת-פעילות סמויה של בלוטת התריס. במצב זה, חום הגוף נמוך מ36.8 מעלות צלזיוס. בחום נמוך בגוף וברחם בפרט, העובר אינו יכול להתפתח ברחם אמו המשמשת כאינקובטור, ובסופו של דבר נגרמת הפלה של העובר. סיבה שנייה שכיחה מאוד היא מחסור בהורמון פרוגסטרון. הורמון זה דרוש ברמות גבוהות לפני התיישבות של הביצית המופרת ברירית הרחם. התפתחות טובה של הרירית הרחם נחוצה מכיוון שהם מספקות את חומרי התזונה הראשונה לעובר, שהתיישב ברחם, על מנת שהוא יכול להתפתח כהלכה. היום ניתן לבדוק בבדיקת דם ומדידת החום בפה אם קיימים התנאים הנחוצים להתפתחות תקינה של העובר.
ט. בת 35 סבלה מאי-פוריות בגלל הפלות חזרות. בצעו פעמים מספר הפרייה מלכותית ללא הצלחה. היא התלוננה על קוצר נשימה במאמץ קל, עייפות קשה במשך כל היום, כאבים במפרקים, חוסר שינה, כאבי בטן חזקים לפני המחזור ומלווה בדימום רב וקרישי דם. חום הגוף הממוצע במשך היום הים 36.2 מעלות צלזיוס.
ט. סבלה מתסמונת של שליטת האסטרוגן ובה רמה האסטרדיול גבוה מאוד לעומת הפרוגסטרון ומחילוף חומרים נמוך בגלל חום הגום נמוך מ37 מעלות. הבדיקות המעבדה אשרו את חשדו אלה:


 תמונה 1. הבדיקה בוצעה ביום ה 20 של המחזור מראה רמה נמוכה של פרוגסטרון לעומת הסטרדיול עם יחס ביניהם של 18.01(צריך להיות P/E>502 pmol/L/0.111 nmol/L – ערך האסטרדיול הוא 1000 פעם קטן יותר מהפרוגסטרון). בנוסף הערך ההורמון T3 נמצא בגבול הנורמה של האוכלוסייה אבל נמוך מהערך הרצוי בהשליש העליון של הנורמה. רמה נמוכה יחסית של ה-T3 והפרוגסטרון גרמו לירידה בחילוף חומרים וחום גוף נמוך. בדיקה זאת אשרה גם את האבחנה של שליטת האסטרוגן. תנאים גופנים אלה אינם מאפשרים לט. להיכנס בהיריון ולשמור עליו.

ט. קבלה טיפול בפרוגסטרון ובהורמון T3 טבעיים. אחרי כ3 חודשיים, חום הגוף עלה ל 37 מעלות ובבדיקות המעבדה נמצאה התוצאות אלה:


 תמונה 2. רמת הפרוגסטרון עלתה והיחס P/E הגיע ל 105(49nmol-L/0.467 pmol-L).

כאת נוצרו התנאים המיטביים כדי שט. תוכל להיכנס בהריון ולשמור עליו:

תמונה 3 ט. נכנסה להיריון באופן טבעי כאשר היחס P/E עלה ל 125.8
ט. סיימה את היריון בהצלחה ונולדה לה בת.
לפרטים נוספים תתקשרו לטלפון 050-4434292.